Rozpoczynamy przygotowania do sezonu letniego!

 

 

 

 

Nasz  jak co roku w ramach programu edukacji żeglarskiej przygotowujemy swoich uczniów do samodzielnego żeglowania. W maju rozpoczyna się obóz prowadzony przez doświadczonych instruktorów. Po kilkudniowym okresie szkolenia kadeci przystąpią do egzaminu na paten żeglarski, a chętni będą mogli również podejść do egzaminu na sternika motorowodnego.

 

 

 

- To daje nam dużo możliwości – komentuje starszy kadet Szymon Tomanek, uczeń puckiej szkoły mundurowej – W zeszłym roku zdałem ten egzamin i samodzielnie mogą wyruszyć na wody Zatoki Puckiej. Teraz będę brał czynny udział w szkoleniu młodszych adeptów sztuki żeglarskiej.  

 

 

 

Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w powiecie puckim, która daje takie możliwości, posiada własny sprzęt i odpowiednią wiedzę do przeprowadzenia tego typu zajęć na wodzie. Uczniowie bardzo chętnie z tego korzystają.

 

 

- Nasz szkoła jako jedyna w powiecie puckim w ramach oddziału sportowego prowadzi szkolenie żeglarskie – komentuje komandor rezerwy Mirosław Łuka, dyrektor Liceum Służb Mundurowych. – Wykorzystujemy do tego celu jachty:  pełnomorski „Pozytywny”, 5 jachtów klasy Puck oraz 20 desek windsurfingowych. Uczniowie nie tylko uczestniczą w zajęciach praktycznych ale również przyswajają  ogrom wiedzy teoretycznej. Końcowym etapem tego szkolenia jest uzyskanie przez kadetów patentu: żeglarza i motorowodnego.