Zmiana na stanowisku Dyrektora LSM

 

 

 

PODZIĘKOWANIE

 

Szanowni Państwo

Postanowiłem zakończyć pracę jako Dyrektor Liceum Służb Mundurowych, kończąc tym samym misję stworzenia i prowadzenia tej szkoły.

Przez trzy  lata zawsze pamiętałem, iż szkoła to przede wszystkim uczniowie, dlatego Wam Kadeci życzę: omijajcie sztormy, jeśli nie będzie można ich ominąć idźcie śmiało naprzód w ich otchłań, walczcie z przeciwnościami tak długo aż nie wypłyniecie na spokojne wody. Pamiętajcie, iż jesteście jedynymi kadetami w Powiecie Puckim, odnoście się zawsze z godnością i szacunkiem do innych, mundur szanujcie jak by to była Wasza druga skóra i co najważniejsze zawsze z uśmiechem i zawsze do przodu.

Dziękuję nauczycielom za ich zaangażowanie, współpracę i osobisty trud włożony w tworzenie podwalin Liceum Służb Mundurowych, za pracę, która tworzyła specyfikę tej szkoły, za stosowanie odpowiednich form i metod podejścia do ucznia, wpajanie poszanowania wartości co stanowiło o naszej tożsamości i odrębności.

Dziękuję Rodzicom, że włączyliście się do procesu edukacyjnego. Współczesna szkoła nie może się rozwijać bez świadomego i aktywnego Waszego udziału. Jednym z kluczowych działań LSM jest dążenie do wzmocnienia rzeczywistej roli rodziców w systemie edukacji i zbudowania partnerstwa poprzez włączanie ich w działania wychowawcze i edukacyjne.

Dziękuję wszystkim instytucjom współpracującym z LSM, Powiatowi Puckiemu, Dowódcom Jednostek Wojskowych, Dyrektorom Instytucji oraz Szkół oraz Komendantowi HOM, za współpracę, życzliwość oraz za zrozumienie potrzeb wynikających z prowadzenia tego typu szkoły.

Jako dyrektor miałem to wielkie szczęście, że mogłem urzeczywistnić swoją wizję szkoły, budując most łączący moje marzenia z nadziejami  i aspiracjami uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców.

Życzę Wam kultywowania własnej tradycji i własnej odrębności a także odwagi w poszukiwaniu nowych wyzwań i wielu nowych laurów.

Dziękuję wszystkim za czas, wiedzę oraz miłą atmosferę w trakcie współpracy.

O wszystkich mogę powiedzieć, że są i mam nadzieję nadal będą dla mnie kimś więcej niż tylko współpracownikami czy uczniami. Jednocześnie życzę wszystkim powodzenia oraz wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

 

Pozdrawiam

kmdr rez. Jacek Kosiński